nauka jezyka rosyjskiego online

nauka jezyka rosyjskiego online

Badania wskazują, że 37 procent pracowników zostały zastraszany w miejscu pracy, a 45 proc celów zgłaszane poziom stresu, które wpłynęły na ich zdrowie (patent Workplace Znęcanie Survey: Wrzesień, 2007). Informacje te powinny być bardzo ważne dla osób zarządzających i nadzorujących nie tylko ze względu na negatywne skutki dla poszkodowanego pracownika, ale ze względu na wysoki potencjał sporów i roszczeń, które mogłyby wyniknąć.

Charakterystyka tych, którzy nękają m.in. niskiej samooceny, słabe umiejętności komunikacyjne, nierozwiązane sprawy związane z pracą z wcześniej w swojej karierze i przekonanie, że mają prawo do zadawania kontrolowania i obraźliwych zachowań na innych. Oni często są postrzegane jako zaklinacze i może być lubiany przez swoich przełożonych. Oczywiście mamy inne nazwy dla tych ludzi, ale trzymajmy go profesjonalnie. Dodatkowo, często nękają zatuszować własne niepewności i słabości. Według Rowell (2005), 81 procent z łobuzami są menedżerowie, 4 procent to rówieśnicy, a pięć procent są niższe rangą pracownicy.

Ci, którzy mają problemy nękają psychologiczne, które nagromadziły się w czasie i są prowadzone na całym ich życiu. Znęcanie występuje w kółko przez te osoby, ponieważ organizacja albo ignoruje ich zachowanie lub nie wie, jak radzić sobie z problemami i egzekwowania zasad i procedur organizacyjnych związanych z akceptowalnych zachowań lub nie mają polityki w miejscu.

Kto jest typową ofiarą tyran pracy? Pamiętam, że powiedział, że jednym z powodów znęcających zachowywać się tak, jak jest zrekompensowanie własnych niepewności. Często ofiara jest pracowity, inteligentny pracownik i nękają czuje się zagrożony lub zastraszani. Znęcać również tendencję do prześladować tych, którzy rozpaczliwie potrzebują pracy i są mniej prawdopodobne, aby zamknąć lub zrezygnować w wyniku zachowania.
Artykuł dzięki: http://pik-okna.pl